Пошук по англомовних джерелах привів тільки до можливості закупівлі готових комплектів ціною 1000-2000$. А я вірив, що є простіший варіант. І знайшов.
Найпростіше пояснюють тут:
Дядько недаремно вибрав Мерседес - авто просте і надійне. То ж - є 2 варіанти - так звана "one-tank-system" (однобакова система) і двобакова.
Він розповідає про однобакову: на прикладі Мерседес 300 TD wagon.
Основний виклик - в'язкість рослинної олії. Вона густа і чим холодніше, тим густіша. Завдання системи - вирішити це питання. Він використовує підігрів. І то в декількох місцях системи: ззаду при виході пального з баку вмонтував відстійник з підігрівом від термостату. Коли повертає ключ, олія підігрівається ще до старту двигуна.
На його думку - ключ до будь-якої доробки - це електричний паливний насос [на відео 01:30].
Цей блок він прикріпив на бляшану основу перед паливним баком [01:40].
Наступні завдання: коли олія подається в двигун, необхідно підвищити якість фільтрування в порівнянні з заводськими нормами, підвищити температуру олії навіть до найвищого можливого рівня, забезпечити кругообіг пального з стабільно високою температурою в двигуні.
Перше, що він зробив - вмонтував алюмінієві пластини для забезпечення можливості встановлення додаткових модулів [02:25];
вмонтував великий паливний фільтр [02:35];
після фільтра додатковий підігрів, який доводить температуру до 65 градусів Цельсія [02:45];
перемикач для циркулювання олії у двигун або назад в бак [02:51];
і останнє - перемикачі і запобіжники, які контролюють електричні компоненти [03:03].
Також встановив реле зміни температури [03:09], яку використовує 1-2 хвилини після старту двигуна для підвищення температури олії і зменшення диму з вихлопів.
Він не вважає що його спосіб найкращий, але наводить 3 причини за:
1) любить робити все просто [04:05]
2) використовує недорогі компоненти, які дозволятимуть легко поремонтувати авто якщо доведеться
3) все повинно бути надійно.
Опис наступних компонентів:
[04:45] вибраний фільтр дуже важливий, оскільки колись попередній довелось міняти в дорозі і було багато проблем і олії - тому використовує Stanadyne, який легко розкручується.
[05:28] фільтр підігріває мідною трубкою знизу вгору.
[06:00] електрична помпа гріє олію 1-1,5 хв
[06:40] разом з помпою використовує фільтр. Оскільки температура олії буває значно вищою від дизелю, пластикові фільтри розплавляються. Тому - весь залізний.
[07:10] і останнє - його улюблений компонент - електрична паливна помпа. Знає, багато систем її не використовують, але є мінімум 3 причини чому її використовує: 1) вона справді підвищує потужність двигуна, тому що помпа підвищує тиск пального; 2) помпа також продовжує життя фільтра, оскільки проштовхує олію; 3) полегшує заміну фільтра, він пригадує коли це зайняло йому 45 хвилин і купу нервів, а з помпою міняє фільтр, включає на 2 хвилини - і повітря з системи прокачано.
[08:15] Вчора зустрів друга в магазині і показав авто. Він запитав "ти хочеш сказати, що береш олію в ресторанах безплатно?!" - "так, безплатно". В нього загорілись очі, але я його зупинив: все рівно є багато роботи збирати її, фільтрувати, відділяти відходи, потрібно доробити авто. Але відчуття коли проїжджаєш мимо заправки де пальне $4,29 за галон справді тепле і приємне :)
Готовий набір в нього коштує $500: Mercedes STC 100 Single Tank Straight Vegetable Oil ( SVO ) Conversion Kit з гарними картинками і можливістю купити все окремо. Але скільки коштуватиме доставка з США?
Є в ютубі інші авто, свої способи. Гляньте тільки на професійний спосіб дообладнання велетенського Форда:
Справді, все під руками, є інструкція. Кул! А бак який здоровий!
Ну, а в мене нічого подібного немає :) Перше, що було доступно, зробив підігрів паливного фільтра від системи охолодження двигуна:
Але ж, звичайно, вона виявилась малоефективною, оскільки допомагає тільки тримати довше температуру після зупинки двигуна. А нам треба до.
Тому вирішив зробити двобакову систему. Рішення шукав довго. І знайшов .... на станції ГБО. Виявляється, принцип переробки авто на газ має подібну конструкцію.
Це газовий клапан ATIKER. Основа двобакової системи. Потрібно 4 штуки.
Переключає клапани. Монтується в салоні авто. Потрібно 2 штуки.
Паливні шланги діаметром 8мм мають бути подібної структури: товстий прошитий пластик.
Ну і відео як в мене дообладнане авто:
1) в паливну систему врізаємо 2 трійники і 4 газові клапани
2) під'єднуємо 2 електричні перемикачі
3) додаткові паливопроводи підключаємо до другого паливного бака в салоні. Як варіант - я бачив бак, такий як ставлять газовий балон: круглий замість запаски в багажнику.
До всієї системи ще потрібен паливний фільтр з підігрівом, бо цю зиму я проїздив виключно на зимовому дизпаливі:
Такий фільтр потрібно поставити якомога ближче до двигуна і підключити до електросистеми.
Тут є ще варіанти проточного, гнучкого і передпускового підігріву, про що було сказано в першому відео. Доберусь - опишу.
По моїй системі все. А от люди вже діляться варіантами, які бачили в Німеччині: за 110 євро вмонтовують в паливну систему насос, який підігріває до більше 40 градусів і прокачує по системі олію. Коли зупиняється - той насос вдома втикає в розетку 220 і так підігріває до ранку...
Я вірю, що є різний досвід з даної теми - запрошую писати мені на мило, або в групу у Фейсбуці і зробимо його загальнодоступним.
ого.. гарно все розписав.. добре що знайшов таку інфу.. думаю буде корисна людям
ВідповістиВидалитиДоброго дня!
ВідповістиВидалитиЗацікавився темою переобладнання простого дизеля на більш економний вид палива. І звіснож є деякі запитання до роботиустановки...
Чи можна отримати Ваші контактні дані: номер телефону чи емейл???
Чекаю відповіді. З повагою, Борис
0957050965
0962733460
емейл: china-avto@i.ua